Ваш кошик пустий!

Як ловити окуня взимку. Які приманки обрати та в яких місцях шукати окуня

Коли немає можливості виїхати далеко за межі міста на риболовлю за трофейної рибою, а порибалити дуже хочеться, немає нічого простішого, ніж відправитися окунь зимойна найближчу водойму та спробувати своє рибальське щастя на полюванні за смугастим хижаком. Ловля окуня взимку дозволяє рибалці відточити майстерність вудіння на мормишку, випробувати на уловістость свої принади, освоїти нові способи гри безмотилкою і, звичайно ж, отримати задоволення від риболовлі. Окунь не так чутливий до сезону року, як безліч інших видів риб, його клювання практично повністю припиняється тільки в період нересту. Залежність активності клювання від погодних умов і часу доби, безумовно, є, хоча повністю клювання не припиняється.

У практиці існують поняття «активний» окунь, коли він споживає практично будь-яку запропоновану йому приманку, і «пасивний», коли рибалці доводиться наполегливо і завзято підбирати приманку і гру, яка змусить клюнути «полосатика».

Які снасті потрібні для лову окуня взимку?

З снастей знадобляться кілька зимових вудок, оснащених блешнею, безмотилкой і балансиром. При цьому на блешню (балансир) ловляться, як правило, більші екземпляри, але якщо окунь «пасивний», то спокусити його такими приманками навряд чи вдасться.

Збираючись на окуневу риболовлю, не полінуйтеся зайти в рибальський магазин і купити 10 грам мотиля. Якщо окунь виявиться в «пасивному» стані, то блешнею з мотилем спокусити його буде набагато легше.

Також дуже цікава ловля окуня на безмотилку, і тут успіх лову залежить від вашої майстерності та вміння грати приманкою. Поставивши перед собою мету, ви можете добитися великих успіхів в подібній ловлі. До речі, якщо не виходить спокусити окуня грою безмотилкі, спробуйте на гачок цієї приманки начепити одного або двох мотилів, дуже часто цей прийом призводить до гарних результатів.

Якою буває гра блешнею?

Як приклад запропонуємо кілька варіантів гри блешнею:

  • як тільки приманка опускається на дно водойми, трохи підніміть її від дна на 2-3 см і спробуйте пограти вудкою з максимально-можливою частотою і невеликою амплітудою коливань. Причому такий темп варто витримати протягом 10 секунд, потім зробити невелику паузу в 5 секунд. Зазвичай, коли гра повністю припиняється, відбувається клювання;
  • варто спробувати постукати протягом 10 секунд блешнею по дну, а потім витримати невелику паузу. У цей час слід уважно стежити за кивком, який часто злегка піднімається і в цей самий момент потрібно підсікати;
  • також можна спробувати пограти блешнею, при цьому повільно її підіймаючи на 30-40 см і кожні 10 см роблячи невелику паузу в грі. Зазвичай клювання відбувається під час пауз.

Варіантів гри блешнею може бути безліч, у деяких рибалок існує свої «секретні» способи гри, головне не втрачати терпіння і намагатися знайти той варіант, який сподобається окуня.

На блешню або балансир краще ловити окуня, який знаходиться в активному стані і жадібно кидається на приманку. Ловля на блешню або балансир зазвичай приносить найбільш великих особин. Грати приманкою потрібно різко підіймаючи і опускаючи вудку, надаючи можливість приманки опускатися у вільному падінні. Між ривками - робити перерви по 7-20 сек.

Де ж знайти окуня взимку на водоймі?

Прийшовши на водойму, перш за все, слід звернути увагу на наступні ділянки водойми :

  • зарослі очеретом берега. У таких місцях окунь зустрічається досить часто, правда на піймання великих екземплярів розраховувати майже не доводиться. Найкраще для подібних умов лову підходять блешні типу «коза» або «гвоздик»;
  • різні заплави. Особливо біля входу в заплаву часто тримається зграйки окунів. Пробувати ловити варто починати з блешні типу «німфа»;
  • затоплені кущі або дерева. Нерідко у затоплених корчів, деревах тримаються зграї окунів. При лові в таких умовах необхідно мати з собою відцеп, який допоможе вам не втратити улюблені блешні. Вдалими будуть блешні типу «німфа» і «банан»;
  • перекати, бровки, перепади глибин. Тут можна зустріти найбільш великі екземпляри «смугастого» хижака. Для того, щоб знайти такі місця, слід в передбачуваному місці зміни глибин свердлити лунки на відстані близько 5 метрів один від одного і намагатися обловлювати їх своєю приманкою. Найбільш придатними мормишками будуть «німфи», «гвоздики» і «банани».

Якщо окунь не відгукується в одному з вибраних вами місць, не затримуєтеся на ньому і переходите в інше місце. Для того, щоб зрозуміти, чи є в даному місці окунь, потрібно не більше 10 - 15 хвилин. Не лінуйтеся, буріте нові лунки, і ви обов'язково знайдете свою зграю.

Написати відгук
Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.