Ваш кошик пустий!

Надувні ПВХ човни: сучасні матеріали і технології

Надувный ПВХ човен є хорошою альтернативою традиційним човнам з дерева, пластику або металу. Її перевагою є економія місця при перевезенні, вона не змушує вас орендувати місце для зберігання на човновій станції та купувати причіп для перевезення. Мала вага і габарити дозволяють впоратися з транспортуванням човна одній людині. Проте різноманіття надувних човнів змушує вас витратити додатковий час на процес вибору необхідної саме вам човна.

Важать надувні ПВХ човна значно менше їх аналогів з жорстким корпусом, значить, необхідна для збереження такої ж швидкохідності потужність човнової мотора теж буде менше. Невеликий мотор використовує менше палива.

Розглянемо основні аспекти правильного вибору. Для розуміння подальшого тексту, підготуйте відповідь на кілька питань:

  1. Де ви збираєтеся зберігати вашу човен?
  2. Чи потрібно вам висока швидкість і, відповідно, чи будете ви використовувати потужний мотор?
  3. Назначеніе човна. Чи буде це прогулянковий варіант для компанії друзів на пікніку або транспортний засіб мисливця, або може бути спортивний варіант?

З чого роблять ПВХ човни?

При купівлі надувного ПВХ човна важливо звертати увагу на матеріал, з якого виконані надувні балони. Відповідальні виробники роблять балони зі спеціальної човнової тканини, стійкою до дії сонячних променів, міцної на розрив і зберігає герметичність балона при впливі нафтопродуктів та є стійкою до стирання.

Першими матеріалами для балонів були поліхлорвініл і запатентований фірмою DuPont хіапалон.

Хіапалон за споживчими якостями є аналогом штучної гуми. Висока популярність матеріалу для виготовлення електричної ізоляції проводів, будівельних покрівельних покриттів і інших цілей обумовлена ​​хорошою стійкістю до дії піску, забруднення маслами і нафтовими рідинами, витривалістю до дії сонячних променів. У порівнянні з поліхлорвінілом більш щільний, витривалий і дорогий матеріал. Найбільш поширений на човнах для комерційного використання. Човни берегової охорони багатьох країн робляться тільки з хіапалона.

В даний час для виробництва надувних човнів застосовують шаруваті тканини. В основному гумові ПВХ човни виробляються зі стійких на розрив поліестеру і нейлону, для повітронепроникності зверху вони покриваються хіапалоном або ПВХ, а всередині неопреном.

ПВХ пластик до сих пір використовуються в аматорських човнах через малу вагу і простотою виготовлення завдяки здатності до самовулканізації на швах. Також ПВХ пластик може бути будь-якого кольору, на відміну від хіапалона. Але, наприклад, для човнів берегової охорони набагато важливіше стійкість до дії бензину і стирання ніж безліч колірних варіантів.


Особливості виготовлення і конструкцій ПВХ човнів

Купити ПВХ човен зараз не проблема. При покупці човна звертайте увагу на спосіб обробки швів. Тканина може з'єднуватися зварюванням, вулканізацією, ультразвуком або склеюванням. Шов буває виконаним встик або внахлест, з армуванням шва шовного стрічкою або без неї.

Акуратно обрізане і поєднане встик полотно балона набагато приємніше виглядає, але дуже трудомістким і маловживаних при змінному діаметрі балона. Складна форма балона вимагає з'єднання швів внахлест, такий спосіб простий і надійний. Однак в цьому випадку герметичність шва забезпечити складніше і неякісний шов внахлест частіше труїть повітря. Шовна стрічка при виготовленні балонів може виконувати як декоративну роль, так і посилювати міцність клейового шва на розрив завдяки смужці тканини зі зворотного боку, а також перешкоджати стирання поверхні балона.

Клеєні шви відмінно підходять для з'єднання частин з хіапалона або покритих неопреном. Доведено, що міцність такого шва більше міцності основного матеріалу, оскільки хімічний склад клею схожий зі складом основного матеріалу і утворюється монолітне з'єднання. Висока якість швів позначається на більшій вартості човнів, зроблених таким способом. Для покритих ПВХ матеріалів даний спосіб не рекомендується. Покриття на основі ПВХ зазвичай вулканізуються або зварюються ультразвуком. Процес зварювання або вулканізації може бути легко автоматизований, тому ціна гумового човна з ПВХ значно нижче, ніж хіапалоновой.

Мінуси - складно забезпечити прийнятну якість зварювання або вулканізації без використання професійного обладнання, тому ремонтопридатність таких човнів нижче. Ціна гумового човна нижче, але і вимоги до акуратності власника вище.

Зовсім недавно почалося виробництво човнів з додатковим дном, відомим також як Airdeck. По виду воно нагадує прасувальну дошку і, завдяки йому, човен стає ще легше. Велика перевага, якщо ви змушені часто перевозити вашу човен.

Airdeck універсальний, він послужить вам і спальним місцем в наметі і надувним матрацом при купанні. Якщо один з балонів човна труїть повітря, додаткове дно дозволить зберегти низ човна рівним. В аварійних ситуаціях при пошкодженні балонів човна, Airdeck дозволяє вам дістатися до берега з усією екіпіровкою і, часто, навіть не промокнув. Надувне дно високого тиску надзвичайно популярно у виробників гребних надувних човнів. Матеріали Airdeck здатні витримувати тиск до 0,8 кг / см2 і конструкція виконана досить жорсткою щоб можна було без наслідків встати на дно човна. Також надувне дно в будь-який момент можна отримати з човна і використовувати окремо. Іноді виробник при виготовленні човнів застосовує складне дно у вигляді сланей з водостійкої фанери. Такий варіант виконання дуже популярний серед користувачів в силу переконання, що нібито на ньому зручніше стояти. З іншого боку, відчуття людей складно порівнювати і кожен вибирає за смаком.

Купити ПВХ човни можна в нашому інтернет-магазині з доставкою. У нас представлені надувні ПВХ човни провідних виробників України

Написати відгук
Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.