Ваш кошик пустий!

Ловля судака навесні

Весняна ловля судака спінінгом представляє особливий інтерес для багатьох рибалок. Звичайно, слід зазначити, що далеко не всім, хто взяв в руки спінінг вдається зловити цього хижака. Успіх буде забезпечений тільки при грамотному і відповідальному підході до процесу лову, найменший прорахунок і вже розраховувати на піймання ікластого Хижаки не доводити.


Почінаті ловити судака можна відразу после сходження криги, проти відзначімо, что Активність судака на качана весни не радує. Добре клюваті судак начинает примерно качана квітня, но тут все Залежить від погодніх умов. Як підвіщіті свои шанси на успіх лову судака Навесні, ми розповімо в Нашій статті.


Що потрібно врахуваті, плануючі ловити судака в квітні

Отже, навіть у квітні вода у водоймі може залишатися ще достатньо холодною, і саме це буде основною причиною низької активності хижака, який якщо і буде проявляти себе, то тільки на ділянках з глибиною більше 5-ти метрів. Активність хижака підвищиться, як тільки температура води прогріється до позначки в +10 градусів.

Пік активності судака простежується приблизно за два тижні до початку нересту, під час ікрометання хижак повністю ігнорує навіть найпривабливіші приманки. Відзначимо, що навесні перед нерестом судак починає збиратися в невеликі групи і по стежках рухається в сторону нерестовищ, які проходять на ділянках з твердим кам'янистим дном.

Відшукати судака можна на ділянках акваторії де глибина знаходиться в межах 2-3 метра, особливо перспективними будуть місця з нерівним дном, наявністю корчів або великих каменів. Важливо знати, що судак з року в рік рухається по одному маршруту, тому якщо ви вперше приїхали на конкретну ділянку водойми, подивіться, де зупиняються місцеві рибалки, вже вони будуть точно знати, де в цей період слід шукати судака.

У квітні при сприятливих умовах судак буде ловитися вдень, але все ж частіше клювання відбуваються ближче до вечора і на заході. У світлий час доби буде потрібно більше терпіння при лові, оскільки хижак проявляє велику обережність, ніж ввечері, але якщо правильно підібрати приманку і тактику лову, то можна буде розраховувати на кілька хороших клювань.

Хороший кльов триває весь квітень до початку нересту, далі настає затишшя, клювання трапляються, але переважно приманки атакують дрібні судаки. У травні, коли закінчиться нерест у судака, починається другий сплеск активності, але він на порядок слабше, того, який простежувався перед нерестом. Пов'язано це з тим, що в водоймах піднімається рівень води, посилюється течія. Ближче до середині травня судак переходить на літній режим, починає годуватися тільки в нічний час, вдень його клювання практично повністю відсутні.

Перспективні ділянки для лову хижака навесні

Место стоянок судака

Відразу відзначимо, що 90% успіху лову судака буде залежати від уміння правильно підібрати місце для лову. З найбільшою відповідальністю до вибору місця слід підходити, плануючи відправитися ловити хижака в квітні перед нерестом, коли він починає мігрувати на нерестовище. Відзначимо найбільш перспективні для лову цього хижака ділянки:

  • Обривисті берега. Судак любить різкі звали і бровки під обривами, не ігнорує різкі перепади глибини. Часто його можна зустріти практично в декількох метрах від берега на такій ділянці, звичайно якщо там буде глибина мінімум 2 метри;
  • Перекати і звали. Хижак воліє стояти на ділянках, де мілина різко йде в глибину якщо на ділянці є повалені дерева, корчі, то в такому випадку перспективність підвищується;
  • Ділянки, де є на основному руслі острова або в нього впадають невеликі струмочки, річки несуть воду збагачену киснем;
  • Ділянки поруч з гідроспорудами, греблями, опорами мостів, також судак зустрічається на ділянках в стороні від вируючого водяного потоку.

Перераховані ділянки є найперспективнішими, тут судак зустрічається найчастіше. Ловити його тут краще починати за кілька годин до настання темряви або рано вранці до і після нересту.

Як підготувати спінінг для лову судака навесні

Снасть, яка використовується при лові навесні, принципових відмінностей не має, але, тим не менше, існують певні особливості які необхідно враховувати. Так, в залежності від умов лову буде вигідніше в одному випадку застосування відвідного повідця, а в іншому, наприклад використання оснастки дроп-шот.

При ловлі джигом застосовується стандартний комплект снасті, але якщо ловля проводиться на великій глибині, то буде доцільно збільшити огрузку, щоб приманка швидше опускалася на дно, крім цього це дозволить істотно підвищити чутливість.

Зазвичай з 1 квітня починається заборона на ловлю в зв'язку з нерестом, з цього часу буде дозволено ловити тільки з берега в межах міста на один гачок. Тому потрібно здійснювати далекі кидки приманки мінімум на 70 метрів, а це реально зробити лише з застосуванням довгого спінінга. Приблизний комплект спорядження для лову навесні:

  • Спінінг довжиною від 2,7 метра з тестом до 45 грам, середнього ладу;
  • Котушка безінерційна розмір шпулі 3000 з переднім фрикціоном, відсутністю люфтів;
  • Плетений шнур перерізом 0,1 мм. Його перевага міцність, відсутність розтягу, забезпечує хорошу чутливість.

Що стосується металевого повідця, то його застосування не обов'язково, але якщо відомо, що у водоймі водиться щука і її клювання не рідкість, тоді нехтувати цим елементом оснащення не потрібно.

Приманки для лову судака весною

При лові навесні вибір штучних приманок не настільки великий, як, наприклад, в літні місяці. У квітні найкраще працюють по судаку:Приманки на судака

  • пінополіуретанові і поролонові рибки;
  • силіконові віброхвости і твістери;
  • обертові переднеогружені блесна.

Найчастіше рибалками використовуються силіконові приманки, перевага яких - доступна вартість і широкий асортимент, щодо кольорів, розмірів і форм. Перед нерестом досвідчені рибалки радять використовувати саму звичайну гуму довжина приманки не повинна перевищувати 5-6 см. Відразу після нересту можна пробувати ловити хижака, використовуючи приманки, виготовлені з гуми просоченої спеціальними аттрактантами.

Вибір кольору приманки здійснюється виходячи з умов водойми, а саме прозорості води. Точно сказати який колір буде краще провокувати судака в конкретному водоймі, складно, все визначається індивідуально. Тому намагайтеся якомога частіше міняти приманки не тільки за кольором, але і формою - це збільшить шанси на піймання судака. При ловлі на ділянках серед корчів рекомендується застосовувати офсетний гачок, його використання дозволяє істотно знизити ймовірність зачепа приманки за підводну перешкоду. На чистих ділянках можна ловити, використовуючи відкриту джиглголівку. При виборі гачка особливу увагу слід приділити гостроті жала, якщо воно буде притуплено, то зросте кількість холостих клювань.

На цьому можна і зупинитися. Дотримуючись порад і рекомендацій, розглянутих в статті, ви завжди будете повертатися з водойми з хорошим уловом.

Написати відгук
Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.