Ваш кошик пустий!

Що таке балансир і як на нього ловити рибу

Практично кожен рибалка знає, що балансир є приманкою штучного походження, що нагадує своєю формою невелику рибку

Балансиры

з різним забарвленням. Причому там, де знаходяться голова та хвіст розташовуються зафіксовані вістрям вгору гачки одинарні.

Зверху, знизу приманки знаходяться 2 петельки - нижня для фіксації додаткового потрійного гачка, тоді як верхня для фіксації волосіні. Непогана ідея - оснащення балансира мушкою червоного-жовтого, чорно-червоного або червоного кольорів.

Описувана приманка обов'язково повинна оснащуватися стабілізатором там, де знаходиться область хвоста. Саме він забезпечує можливість створювати різноманітний тип гри приманки. Балансир відрізняється розмірами, які коливаються в межах 2-9 см.

Загальні відомості про балансир

Свою назву балансир отримав від слова «баланс», що означає урівноваження або рівновагу. Балансувати означає бути в рівноважному стані шляхом рухів тіла. До речі, сьогодні балансир своїми руками роблять багато рибалок. Таке найменування приманки максимально точно її описує.

Безпосередньо врівноваженість, збалансованість і баланс такої приманки дає їй можливість залишатися в стані рівноваги після переміщень, що особливо сильно подобається хижакові. Це пояснюється тим, що звичної для хижих риб їжею є дрібні рибки, яку і нагадує балансир, що знаходиться в горизонтальному вигляді.

Риболовля на балансир вперше з'явилася на самому початку XXI століття. Такий вид лову досить простий для освоєння. До речі, така рибалка відноситься до одного з найбільш простих методів лову для рибалки початківця. Основним об'єктом такої риболовлі є окунь, однак якщо в місці лову є щука або судак, то вони, швидше за все не встоять від гри такої приманки.

Різновиди балансирів

Всупереч виробникам, балансири, що зустрічаються на прилавках сучасних магазинів риболовних, відрізняються 3-ма конструктивними видами.

Балансир

Перші моделі характеризуються наявністю пластикових крил там, де знаходиться хвостова частина. Другі моделі аналогічні першим, проте замість крил вони мають хутряну пензлик, тоді як 3-тя модель - це силіконові балансири, що надійшли в продаж порівняно недавно. Отже, ціна балансиров відрізняється від їх функціональності, і вони поділяються на:

  • приманки з класичним трикутним оперінням. Такі приманки розрізняються формою, пропорціями тіла. Для них ідеальний баланс - обов'язковий атрибут. Інакше кажучи, приманка повинна розташовуватися виключно горизонтально, а можливе відхилення кута не повинно перевищувати 50 градусів;
  • приманка з великою голівкою. При проводці приманки зі збільшеною головкою, форма хвоста балансира дозволяє виконати велике відхилення у напрямку головки «рибки». Під час натягу або опору волосіні, у приманки змінюється баланс, що призводить до виконання нею різкого перекиду;
  • вузьконоса приманка. Така зимова приманка функціонує за аналогічним принципом, що і приманка з великою голівкою. Різниця полягає в тому, що замість різкого перекиду, він перевертається, роблячи при цьому рух по круговій траєкторії;

Кожен з представлених видів балансиров широко застосовується рибалками для успішної риболовлі.

Як ловити на балансир

Безпосередньо процедура облову точки лову стартує з буріння першої лунки. Налякана риба по закінченню декількох хвилин повернеться до цього місця і чекає на балансир рибалки. Оптимальний варіант - визначити глибину точки лову без опускання приманки на дно. Як свідчить непорушний закон рибальства, якщо будуть в наявність сприятливі умови лову, а також об'єкт полювання буде присутній в точці, а приманка виглядає апетитно і поводиться природно, то клювання трапиться одразу ж.

Завдяки такій маніпуляції, можна буде встановити, в якій площині товщі води полює хижак. Причому балансир потрібно подавати до точки упіймання першої риби з поступовим опусканням нижче і нижче. Можна грати в незначних межах тривалості паузи, розмірами помахів, інтенсивністю підйому, а в процесі опускання на дно, можна трохи поворушити нею для створення каламуті.

Саморобний балансир

Балансир ручной работы

Мабуть, найкомфортніший метод виготовлення приманки своїми руками - це відливання його  з використанням свинцю або олова аналогічно виробничої моделі. Так можна зробити балансири на окуня у великій кількості. Визначившись з моделлю яка сподобалась, необхідно зняти з нього потрійні гачки, видаляємо хвостове оперення і крила, а потім укладаємо в коробку з заздалегідь розведеним гіпсом. Причому модель слід втопити в гіпсу на 50%.

Після того, як гіпс засохне, проробляється аналогічна процедура з другою половиною. Тепер в отриману форму слід ставити кільця з дроту, гіпсові половинки з'єднати, а в отриману порожнечу залити олово. Всю операцію необхідно проробляти дуже обережно, в іншому випадку після заливки доведеться тривалий час обробляти заготовку за допомогою напилка. 

Звичайно, потім все одно буде потрібно заготовку обробити, зачистити, закріпити пір'я і крила, щетинки на хвіст приманки і пофарбувати його. Такий метод відрізняється однією перевагою - за короткий час можна виготовити відразу кілька ідентичних імітацій рибки. Окремі майстри навіть продають саморобні імітації рибок.

На просторах мережі Інтернет часто можна зустріти оголошення про продаж саморобної імітації рибки. Її вартість набагато менше заводської моделі, тоді як за якістю абсолютно не поступається. Там, де необхідно поставити справу на потік, застосовуються металеві (алюмінієві) формочки замість гіпсових. Такі зимові балансири принесуть рибалці тільки радість від упіймання залікового трофея.

Написати відгук
Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.