Ваш кошик пустий!

Як ловити судака восени і на які приманки?

Судак - бажаний трофей будь-якого спінінгіста. Ця риба відмінно ловиться в будь-який час року. Ловля судака дуже захоплююча, адже клювання судака не переплутати ні з чим. Пік активності хижака припадає на середину осені, коли у риби починається жор. За умови відповідального підходу до вибору снастей і приманок, на успіх можуть розраховувати не тільки досвідчені рибалки, а й тільки початківці спінінгісти. Давайте розберемося як ловити судака восени.

Яку снасть на судака вибрати?

У жовтні судака можна ловити з берега і з човна. В останньому випадку зручніше, оскільки вдається швидко обловити найбільш перспективні ділянки, а також дістатися до місць, які при лові з берега залишаються недосяжними. Залежно від способу лову підбирається спорядження наступним чином:

  • довге і жорстке вудилище - це відмінний варіант для берегового лову. Вудилище довжиною 3 метра дозволить закинути легку приманку на відстань до 70 метрів, при цьому зробити це можна буде з максимальною точністю. Крім цього, довгим вудилищем легше виводити велику рибу.
  • короткий спінінг (2.1-2.4 метра) більше підійде для лову з човна. Виконувати далекі кидки не потрібно, оскільки до перспективного місця можна підпливти з будь-якого боку на максимально близьку для лову відстань.

Спінінг на судака комплектується безінерційною котушкою, які повинні мати легку вагу. Зручніше якщо шпуля котушки виготовлена ​​буде з металу. Пов'язано це з тим, що тертя між поверхнею шпулі і шнуром в момент закидання буде мінімальним, що гарантує високу дальність польоту приманки. На шпулю намотується плетений шнур або звичайна волосінь діаметром 0, 25-0,3 мм. Вибір залежить від умов лову. Відзначимо, що використання шнура підвищує чутливість снасті і дозволяє максимально контролювати приманку під час виконання проводки.

Якщо відомо, що у водоймі водиться велика щука, то снасть рекомендується укомплектувати металевим повідцем, до якого пристібається приманка.


На що ловити судака восени?

Осіння ловля судака може бути успішною при використанні приманок різного типу, в тому числі і живця, а також шматочки свіжої рибки. Але максимально позитивні результати вдасться отримати використовуючи:

  • віброхвости;
  • твістери;
  • поролонові рибки.

Головна перевага перерахованих приманок в доступності та простоті підбору грузила, що дозволяє легко облавливати будь-які глибини. При ловлі на чистих мілководних ділянках сміливо можна використовувати: обертові і коливні блешні, воблери. Кожен з варіантів штучних приманок за умови правильного виконання проводки гарантує піймання судака пристойних розмірів, якщо звичайно, він присутній у водоймі, де здійснюється ловля.

Яка проводка підходить для лову судака восени

Навіть найдорожча і уловиста приманка на судака, може його не зацікавити, якщо її неправильно піднести, тобто виконати проводку. Важливо знати, що годується судак тільки у дна, постійно переслідує зграйки білої риби. Тому важливо щоб приманка після закидання перебувала постійно у дна, періодично від нього відриваючись, на висоту не більше 25 см. По судака найкраще працюють такі варіанти проводок:

  • Рівномірна. Таку проводку вибирати слід, якщо ловля здійснюється з використанням блешень або воблерів. Після закидання штучної приманки рибалка виконує повільну підмотку без зупинок і ривків;
  • Ступенева. Використовується проводка при лові силіконовими приманками. Після закидання приманки дозволяють повністю опуститися на дно. Після цього виконуються короткі різкі посмикування кінчиком вудилища з одночасною підмоткою волосіні, при цьому має бути витримана пауза від 3 до 15 секунд, тривалість залежить від активності хижака;
  • На знесення. Застосовується при лові судака вночі на водоймах з сильною течією. Все що потрібно зробити рибалці, це якнайдалі закинути приманку, як тільки вона потрапляє в воду, її починає зносити течією, ковзаючи по дну, вона створює хмару каламуті, що привертає хижака.

Будь-який з варіантів проводки вимагає дотримання одного дуже важливого правила, а саме дотримання тиші під час лову. Важливо пам'ятати, що судак відноситься до обережних хижаків і найменший шум може змусити його покинути небезпечну ділянку.

Визначаємо перспективне для лову судака місце

Успіх лову буде забезпечений, якщо вдасться знайти стоянку судака. На пошуки місця може піти від декількох хвилин до декількох годин, нерідкі випадки, коли рибалці і зовсім не вдається знайти активного судака. Восени пошук полегшується тим, що судак з похолоданням води починає збиватися в зграї. Якщо вдасться хоча б відчути удар, то залишати місце годі було б, навіть після упіймання судака, поспішати змінювати містце не потрібно. Найбільш перспективні місця для лову судака:

  • руслові брівки;
  • глибокі ями;
  • закоряжені ділянки;
  • кам'яні гряди;
  • затоплені яри, ділянки русел;
  • піщані мілини на виходах з ям.

Відзначимо, що ловити судака на ділянках з глибиною до метра найкраще на вечірній зорі і вночі. Ближче до ранку такі місця судак, особливо великий залишає, знайти його рано вранці вдасться тільки на глибині більше трьох метрів. Восени судак може продовжувати клювати протягом всього дня, перед кригооставом існує величезна ймовірність зловити трофейного хижака, тому не пропустіть останні дні лову перед утворенням криги , вони можуть стати самими незабутніми.

Особливості лову судака з берега

Як вже було зазначено, судак дуже обережний, будь-який шум його може змусити покинути місце. Тому при лові важливо дотримуватися максимальної тиші і намагатися без гострої необхідності не підходити до берегової лінії ближче, ніж на метр. Починати досліджувати вибране місце слід з близької від берега відстані, після 5-7 закидів, відстань закидання поступово збільшується.

Закиди слід проводити перпендикулярно течії і берегової лінії. При лові на течії слід враховувати силу течії на ділянці, оскільки після закидання, приманку буде зносити до берега по дузі. Якщо після 10-15 закидів судак себе не проявив себе, рекомендується перейти на інше місце, часто досить зміститися в сторону навіть на 3 метри, як після кількох закидів слідує клювання. Успіх в лові судака, залежить від пройденого шляху, чим більше рибалка пройде та зробить закидів, тим більше шансів виявити активного хижака і зловити кілька пристойних екземплярів.

Написати відгук
Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.