Ваш кошик пустий!

Секрети лову щуки на спінінг

Щука - найпоширеніший хижак на наших водоймах, вона є бажаним трофеєм всіх спінінгістів. Ловля щуки на спінінг дуже азартне заняття. При лові риби, за допомогою спінінга необхідно, щоб кожен елемент снасті спінінга був надійним і не підвів в найвідповідальніший момент. При виборі приманок кожен рибалка повинен грунтуватися на умови лову і вибрати для себе свою уловисту приманку.

Ловля щуки на спінінг

Ловля щуки на спінінг дуже захоплююче і цікаве заняття. Існує думка, що коли людина бере в руки спиннинговую снасть і ловить свою першу рибу, він сам потрапляє на гачок цього захоплюючого хобі. З цією думкою можна посперечатися, але найчастіше все саме так і відбувається. Щука це мета номер один, коли мова йде про лову спінінгом. В Україні щука поширена в більшості водойм, і зловити її не складає особливих труднощів, найголовніше зібрати правильну снасть і підібрати приманки.

Де шукати щуку

Ловля щуки спінінгом, передбачає вивчення звичок риби і місць її проживання. Якщо хочете, щоб клюнула величезна щука, то варто її пошукати. Знайти місце її проживання часом буває важливіше, ніж підібрати приманку, хоча і це суттєвий фактор.

Щука зустрічається як в великих, так і малих річках, озерах і ставках. Щука мешкає навіть в болотах. В меншій кількості щука зустрічається в гірських річках з крутими порогами, швидкими перекатами і низькою температурою води. Найбільш бажані місця проживання щуки - заплавні озера. У кілька меншій кількості ця риба зустрічається в руслах і затоках річок.

Де мешкає щука в конкретному водоймі?

Щука може знаходиться в різних місцях водойми, що багато в чому залежить від самої водойми і пори року. Так, в озерах і ставках, щука нерідко воліє триматися на мілководних ділянках, біля корчів, рясної водної рослинності, в тіні звисаючих над водою гілок дерев.

У річці щука може жити як поблизу зарослої прибережної зони, так і на глибині. При чому, на глибині воліють триматися трофейні особини. Що стосується водосховищ, то в даних водоймах щільність щуки найбільш численна поблизу гирла річок, на великих мілководних ділянках і в рясно зарослих місцях.

Як вибрати спінінг для лову щуки

Довжина спінінга

Якщо у вас немає човна і ви змушені ловити з берега - рекомендується купити спінінг довжиною від 2,7 метрів. Якщо ж ви ловите з човна, то для зручності можна вибрати більш короткі вудилища спінінгів. Ніхто не забороняє ловити триметровим спінінгом з човна, правда в даному випадку є ризик сходження риби або буде просто незручно.

Тест спінінга

Тут має значення вага приманок на які ви будете ловити. Чим більше приманка, тим вона важча. Тому, тест спінінга повинен підходити вазі приманки. Верхня межа тесту - максимальна вага приманки при якому вудилище гарантовано не зламається.

Заводні кільця

Якщо ви ловите на плетений шнур, варто врахувати цей момент. При ловлі на шнур, керамічні вставки в кільцях швидко прийдуть в непридатність, а ще й зіпсують шнур. Для плетінки купуйте спінінги тільки з кільцями з SIC вставками.

Рукоятка спінінга

Це теж важливий елемент. Візьміть спінінг в руку і перевірте, як він лежить в руці. Вважається, що найкращий варіант - коркове дерево. Але EVA ручка не менш практична і в холодну пору року вона приємно зігріває руку.

Лад спінінга

Щоб визначити лад вудилища потрібно уперти кінчик спінінга в стелю і злегка погнути. Якщо вудилище згинається від кінчика до самої рукоятки, то це означає, що у спінінга повільний лад. Такі спінінги використовують для лову великої риби (щука, судак) і для лову на великі приманки. Якщо вудлище гнеться до середини - це середній лад. Такі спінінги добре використовувати для лову окуня, головня і жереха.

Якщо ж спінінг гнеться тільки у самого кінчика - це швидкий лад вудилища. Такі спінінги використовують в джиговому лову, коли потрібно дуже швидко зробити підсічку.

Як правильно оснастити спінінг

Вудилище для лову щуки

Універсальна довжина вудилища спінінга - 2,40 - 2,70 метра. Її досить для того, що б добре закидати майже всі приманки і допоможе виводити рибу без сходів.

Універсальним тестом вважається - 5-25 грамів або 10-30 грамів. З таким тестом ви без зусиль зможете витягнути навіть трофейну щуку. Цей тест дозволяє ловити на різні види щучих блешень, воблерів і силікону.

Радимо для початку придбати універсальне вудилище з середнім ладом і в міру підвищення майстерності докуповувати вузькоспеціалізовані спінінги.

Котушка для лову щуки 

Для універсального вудилища, під його довжину і тест, найкраще підійдуть спінінгів котушки розміром 2000-3000 за класифікацією Shimano. Котушка з розміром шпулі, 1500 вже буде замала для універсальної снасті, а котушки розміром від 4000, застосовуються вже для лову щуки трофейного розміру.

Під наші цілі потрібна котушка з переднім фрикціоном. Що б не говорили, але котушка з заднім фрикціоном більше підходить для лову білої риби. Виводячи «зубасту», потрібно мати можливість швидко управляти фрикціоном котушки. А робити це зручно, коли він у вас під рукою, тобто спереду.

Волосінь для лову щуки

Оптимальним варіантом для лову щуки буде плетений шнур товщиною 0,14 - 0,18 мм. Для початку можна використовувати недорогий шнур, але з ростом майстерності буде не зайвим поставити більш якісний шнур з метою збільшення максимальної дальності закидання.

Повідці і фурнітура

Повідці повинні бути металеві, довжиною від 20 сантиметрів. Матеріал не так вже й важливий, але важливо якість повідця. Фурнітура повинна бути якісною. Краще використовувати якісні повідці від відомого виробника.


Ловити щуку на штучні приманки можна: в закид з берега чи з човна доріжкою або в закид.

Вибір снасті спінінга багато в чому залежить від способу ловлі щуки. Для ультралайтової лову потрібно легкий короткий спінінг (2,1-2,4 м) з тестом до 10 г і маленькі приманки. При використанні великих приманок спінінг потрібно важкий і довгий (2,4-2,7 м) з тестовим навантаженням 20-50 г.Розмир шпулі котушки для ультралайта - 1500-2500, для лову на воблери і джиг - 2000-3000, інколи 4000.

Для лову щуки, як і для лову іншої хижої риби немає універсальної проводки. При використанні воблерів потрібно освоїти ривкову анімацію або так званий твічінг. Для проводки твистерів або виброхвостов, як правило практикується ступінчаста проводка з простукуванням приманкою дна.

Троллінг або доріжка вимагають наявності човна з мотором. При їх наявності спінінг встановлюється на спеціальне кріплення або утримується в руках рибалки. Човен або катер йде зі швидкістю 2-5 км / год, тягнучи за собою приманки. Найчастіше ловля відбувається на чистих акваторіях з рельєфним дном або уздовж свала.

Принади для лову щуки на спінінг

Щука ловиться на різні приманки. Самою універсальною приманкою є блешні, що коливаються. Саме колебалок має бути найбільше в арсеналі мисливця на щуку. Другими в рейтингу йдуть воблери. Воблери можуть бути плаваючі, потопаючі, і з нейтральною плавучістю.

Найкраще працюють воблери з нейтральною плавучістю класу «мінно» (витягнуті). Ловля щуки на воблер, досить дороге задоволення, останнім часом :).

Також при поганому клюванні непогано показують себе донні приманки, такі як поролонова рибка і силіконові приманки. Саме їх малоактивнf гра, провокує пасивну щуку на атаку. Бувають випадки упіймання щуки на вертушки. На ці приманки клює в основному дрібна щука тровянка. Саме тому використання вертушок при лові щуки не настільки популярно.

Техніка лову на спінінг

Для того, що б не залишитися без улову, від спінінгіста потрібна висока техніка володіння снастю. Спінінгістові, що не вміє досконало закидати приманку, розраховувати на успіх не варто. Чи не одну сотню закидів необхідно провести, для того, що б філігранно жбурляти приманку в бажану точку.

Потрібно вміти маскуватися при лові на малих глибинах. Пересуватися по березі треба безшумно і акуратно. Сонце по можливості має бути за спиною, але при цьому тінь від рибалки не повинна падати на воду.

Ловля на річці рухатися необхідно проти течії, а закидання потрібно робити так, щоб блешня при підмотці йшла за течією або кілька під кутом до нього. В цьому випадку блешні, що коливаються і воблери грають ефективніше, а гачки менше чіпляються за водну рослинність. Перший закид потрібно завжди робити уздовж берега, потім прокидати віялом.

Нехай вас не бентежить велика швидкість руху приманки на дрібних і швидких місцях над травою, - адже вона незначна в порівнянні зі швидкістю, яку розвиває щука при кидку: швидкість реакції і швидкість руху у неї феноменальні. Приманку слід вести не монотонно, а з анімацією, то прискорюючи її хід, то сповільнюючи. Ці паузи повинні змінюватися тривалості і частоті. До речі, сам характер важких для лову місць змусить рибалки робити це, щоб уникнути, частих зачепів.

Написати відгук
Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.