Ваш кошик пустий!

Карповые катушки


Показано с 1 по 1 з 1 (усього 1 сторінок)

Коропові котушки. Як вибрати?

Коропові котушки є одним з основних інструментів рибалки при лові коропа, сазана білого амура або інший трофейної риби. Так як рибалці доводиться мати справу з дуже великою і сильною рибою, та до того ж ловити її на великих відстанях, давайте розглянемо основні вимоги і деякі технічні характеристики, які повинна втілювати в собі відповідна коропова котушка .

По-перше - надійність. Котушки даної серії розраховані на боротьбу з великою рибою, і повинні бути оснащені надійним механізмом і володіти хорошими тяговими характеристиками.

По друге - розмір. У великих коропових котушок (типорозмір 4500-6000 і від 6000-12000) величезний потенціал і значно більше переваг. Їх перевага при лові на річковому перебігу і на великих відстанях. Дозволяють зробити набагато далі закид оснасток, і швидше вимотувати її (так як за один оборот ручки на велику шпулю котушки намотується більше волосіні).

По-третє - форма шпулі. Є багато моделей котушок з шпулями, мають зворотний конус. Вони розроблялися, і в основному використовуються з плетеними ниткою для лову великих екземплярів морської риби до 100 кг. і більше. Ми ж рекомендуємо зупинитися на виборі котушки зі шпулею з прямим конусом (long cast). Дальність закидання оснастки з такою шпулею буде на 10-15% далі. Іноді цих 10-20 метрів рибалці не вистачає, що б подати оснащення з наживкою в потрібне місце.

По-четверте - передавальне число. Надзвичайно важлива характеристика. Деякі котушки мають дуже низький передавальне число: 3,2: 1, 3,6: 1, але у них збільшені тягові характеристики за рахунок цих показників. Знову ж такі котушки застосовуються для лову великої риби на море. Оцінити незручність низького передавального числа можна тоді, коли вимотує оснащення або виводити рибу з великої відстані. Рука якої вращаеш ручку котушки починає втомлюватися. Рибалки любителі рекомендують застосовувати котушки з передавальним числом 4,1: 1 і вище. Що сприяє високій швидкості стравлювання волосіні. А це в свою чергу і заощаджений час, сили і збережені монтажі (в тому випадку, коли ловиш рибу в коряжнике).

По-п'яте - кількість підшипників. Від кількості підшипників, буде залежати і обертання механізмів в ній, так само чутливість і комфорт при лові. Але головне завдання підшипників - це плавна і безшумна робота механізмів в котушці.

Шосте і головне на наш погляд - наявність байтранера. Існує дуже багато суперечок і дискусій чи потрібен бейтраннер в котушці для лову коропа та іншої великої риби. Не так давно рибальські компанії почали випускати коропові котушки без бейтраннер, але з швидким фрикціоном. Швидкий фрикціон відрізняється від звичайної конструкції швидкістю його налаштування. Потрібно зробити всього пів обороту в одну або іншу сторону, що б фрикціон затягнути чи послабити. Як же їм користуватися? Перед закидом фрикціон котушки потрібно затягнути. Після того, як ми зробили закид і наша оснащення виявилася у воді - фрикціон потрібно послабити для вільного сходу волосіні (що б риба не обірвала нашу снасть). При клюванні шпулю котушки потрібно притримати рукою, зробити підсічку, після чого одним рухом налаштовуємо фрикціон. Але давайте розглянемо тепер механізм котушки з бейтраннер. Він дає вільний хід шпулі, що корисно і зручно, а іноді просто необхідно при ловлі коропа, сазана. Якщо бейтраннер вимкнений, шпуля працює за рахунок стандартного фрикциона, а якщо включений, то шпуля котушки обертається віддаючи лісочку. Зазвичай бейтраннер налаштовують і роблять його більш м'яким ніж фрикціон шпулі. Після закидання потрібно не тільки включити бейтраннер, але ще і послабити основне гальмо. Інакше риба просто-напросто порве волосінь.

Яку котушку для лову коропа вибрати? Коропові котушки з байтранера або ж швидким фрикціоном, вибір повністю залишається за вами. Виходячи з ваших вимог і побажань ціна на коропові котушки буде відрізнятися. У нашому інтернет-магазині «Полювання на риболовлю» ви можете вибрати і придбати коропові котушки від відомих фірм Daiwa, Salmo, Shimano і т.д.

Котушки коропові з доставкою по Україні: Київ , Харків , Одеса , Запоріжжя , Дніпро , Львів , Кривий Ріг .