Ваш кошик пустий!

Ловля окуня взимку на блешню

Незалежно від пори року ловля окуня привертає увагу багатьох рибалок. Смугастий хижак завжди знаходиться в активному русі, шукає їжу по всій водоймі, тому нам доводиться пересуватися з одного місця на інше, щоб знайти його. Море адреналіну, азарт - що ще може бути краще! Сьогодні ми поговоримо про лов окуня взимку на блешню.

Ловля окуня зимой на блесну

Можливо, рибалки початківці думають, що якщо зробив достатню кількість лунок, закинув снасть, то доведеться довго чекати клювання і вдасться стати володарем гарного улову. Звичайно ж, не все так просто. Дуже важливо підібрати тактику лову, уловисту приманку, блешню, яка приверне хижака.

Кращий час зимової ловлі окуня

Окунь віддає перевагу активно харчуватися в сонячні і світлі дні, іноді в невеликий мороз. У будь-якому випадку вибір правильної тактики грає важливу роль.

Основні особливості, на які слід звернути увагу:

  • Правильна подача блешні;
  • Падіння приманки;
  • Гра боками у товщі води;
  • Колір блешні.

Зимняя блесна на окуня

Ловля окуня взимку на блешню і вибір блешень

Як обрати зимню блешню на окуня

Зимова блешня повинна бути легкою і прекрасно піддаватися маніпуляціям вудилища. Існують широкі і вузькі приманки. Зупинимося на вузьких блешнях, які найчастіше використовуються при лові окуня взимку. Їх основні переваги:

  • Легка вага;
  • Незвична геометрія тіла;
  • Цікава гра блешні, незалежно від швидкості проводки;

Легкі ривки під водою, безсумнівно, привертають хижака, який готовий атакувати приманку. Є ще два види легких блешень: перші відливають зі свинцю, другі - з нержавіючого заліза. Якщо клювання риби поганий, рибалки використовують свинцеві блешні, тому що вони грають бльш специфічно і їх гра більш збита.

Металева приманка показує хороші результати, коли окунь активно клює. Можливо, ви помічали нерівності і зігнутості на зимових блешнях. Так ось, їх роблять для того, щоб привернути увагу риби, як би викликаючи обурення води.


Вибір кольору блешні

Найчастіше вибирають такі основні кольори: срібний і золотий. У першому випадку приманку можна використовувати, коли сонячна і ясна погода. У другому - при поганій дощовій погоді. Обидва варіанти створюють імітацію живої риби, яка привертає увагу хижака.


Проводка для окуня

Перший варіант. Ми граємо приманкою, як при лові блешнею. Особливо цей спосіб підходить, коли окунь сильно активний. Паузи можете не робити. При виконанні другого варіанту проводки, робіть короткі ривки, потім паузу і знову ривки. Таким чином, блешня відхиляється від центральної осі.

Якщо окунь малоактивний, виконайте наступні дії: недовгі короткі ривки і великі паузи. Клювання часто трапляється під час завмирання блешні, тому будьте готові до підсікання.


Правильна тактика лову окуня взимку

Тактика - це важлива складова успіху на будь-який риболовлі. У зимовий період треба шукати місця скупчення окуня, який не любить зупинятися на одній ділянці і завжди рухається по водоймі.

Вранці смугастий окунь знаходиться на великій глибині: корчі, звали і зарослі, такі місця слід обловлювати якомога частіше. Є всі шанси знайти зграю і, піймавши один хороший екземпляр, ви зможете розраховувати на гарний улов.

На дрібні мілкі мисця окунь перебирається ближче до обіду, коли стає трохи тепліше і сонце йде в зеніт. Там риба ховається в траві, вибираючи глибину близько одного метра.

Написати відгук
Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.