Ваш кошик пустий!

Клуб любителів воблерів

Слово "воблер" з'явилася давним давно, і описувало приманку, яка була виготовлена ​​вручну з дерева. На сьогоднішній день у воблерів з'явився широкий клуб любителів воблерів. Люди об'єднуються в співтовариства і форуми, де діляться успіхами лову на воблери і хваляться своїм придбанням. Ця стаття розкриє деякі аспекти воблера, як приманку і розповість, які різновиди воблерів існують.

Сьогодні найчастіше воблери виготовлені з пластику. Деякі рибалки як і раніше, вважають дерев'яні воблери кращим варіантом. Деякі компанії , що випускають ці приманки, все ще вважають за краще деревину при виготовленні тіла воблера, головним чином їх роблять з бальзи, а деякі з листяних порід і сосни. Більшість моделей імітує якийсь вид риб або водних тваринок. Воблери активують рибу своєю грою і зовнішнім виглядом, також вони видають шум, що привертає увагу потенційного хижака. Це може бути вібрація, або звук сплеску. Сучасні пластикові різновиди приманок мають внутрішні камери, які заповнені маленькими кульками, вони деренчать та додатково провокують хижака.

Які типи воблерів існують

Існують три категорії воблерів по типу плавучесті:


  • Плаваючі. У свою чергу вони поділяються на поверхневі та на ті які занурюються під час проводки;
  • Тонучі. При припиненні проводки, воблер йде до дна;
  • Суспендери. Цей тип воблерів зависає в товщі води.

Поверхневі воблери

Немає нічого цікавішого і емоційніше, бачити, як риба клює практично на самій кромці води. Плаваючі воблери працюють особливо добре, коли об'єкт полювання невеликого розміру і температура води становить 22 градуси або вище. Перебіг має бути відносно повільним, інакше рух приманки залишиться непоміченим. Кращий час для лову на поверхні - це зазвичай раніше ранок і в сутінках ввечері. Вибираючи колір, варто звернути свою увагу на універсальний чорний, він хороший на всіх видах місцевості, в прозорих і темних водах. Чорний забезпечує кращий силует на тлі неба, коли риба дивиться вгору. Інші кольори будуть працювати також в залежності від особливостей водної системи. Але по суті колір поверхневого воблера фактично не впливає на результат.

Поппер

Поппер - найбільш популярний вид плаваючих воблерів в нашому регіоні. Техніка лову на нього полягає в різких ривках з метою викликати хлюпаючий звук, що імітує полювання окуня.

Кроулер

Кроулери - виробляють шум, їх використовують на повільних течіях. Кроулери, також відомий як повзучий воблер, має крила, встановлені на тій стороні, яка буде занурюватися в воду (права сторона). Велика лицьова пластина змусить тіло рухатися вперед і назад, утворюючи слід на поверхні.

Rotating Tail

Rotating Tail - хвостова секція обертається, видає характерне хлюпання, яке виходить від прикріпленого елемента, який вільно рухається. Воблери цього плану добре працюють без течії або на спокійній течії, там вони рухаються плавно і видають правильний звук. Зазвичай їх застосовують для лову щуки.

Propeller

Propeller - має невеликий пропелер на носі або на хвості. Сповільнювати його рух можна за допомогою уповільнення проводки. Приманка видає спіцефічний гул, що привертає увагу хижої риби. Відмінна модель для новачків, щоб випробувати поверхневу ловлю, так як приманка проста в освоєнні.

Stickbait


Stickbait - у цій приманки немає спеціальних отворів або пропелерів, також немає вбудованого пристрою для створення шуму. Техніка лову полягає в тому, що рибалка задає рух воблера за допомогою ривків, забезпечуючи погойдування «з одного боку в інший».

Тонучі воблери

Існує дві категорії тонучих воблерів. Перша, це тонучі воблери, які занурюються за допомогою прикріплених пластикових або металевих лопаток. Друга категорія - це ті приманки, які занурюються через особливості дизайну тіла, наприклад, загострена голова, що формує лопатку, або сплющений вигнутий лоб.

При виборі приманки з лопаткою, на носі воблера, кут атаки та розмір лопатки визначить глибину занурення, наприклад, для глибокого занурення підійде воблер з витягнутою лопаткою прикріпленою приблизно під 60 градусів по горизонталі від носа. Саме ця частина приманки змушує воблер поринати. У моделі з середньою глибиною занурення буде встановлена ​​лопатка під кутом 45 градусів і буде мати невеликий розмір.

Воблери доступні в багатому спектрі кольорів і в різному дизайні, пофарбовані, або навіть з голографічною обробкою. При створенні власного набору приманок, найкраще використовувати ті, які найкраще можуть наслідувати кормову базу в акваторії на якій буде відбуватися рибалка, але так само не варто забувати про провокуючі кольори.

Minnow

Воблери мінноу - це найпопулярніший і найбільш універсальний воблер, призначений для імітації здорової рибки. Глибина заглиблення воблера класа мінноу, як правило невелика. Його можна використовувати навіть для троллінгу, вибираючи моделі з великою лопаткою. При використанні глибоководних воблерів, можна домогтися гарних результатів, коли лопатка воблера чіпляє дно і піднімає муть.


Shad

Воблери ШЕД - імітують окуня та мають з більш широке або товще тіло. Він виготовлений з деревини бальзи або полого пластика.

Rattlin

Раттлин - відрізняється тонким тілом, у приманки відсутня лопатка. Кріплення шнура знаходиться на верхній частині приманки, що призводить до інтенсивного коливання при проводці. Практично всі раттлин обладнані внутрішніми шумовими камерами.

Крэнк

Кренки - мають об'ємну форму в вигляді "бочонока". Мають високочастотну гру, добре працюють по активному хижакові. Дають хороші результати на мілководді

Воблери для троллінгу - розроблені і використовуються в основному для троллінгу, оскільки вони досить громозткі, важкі і мають великий опір у воді. Зазвичай більшість троллінгових воблерів проводяться рівномірно з невеликими подтяжками. Глибина занурення залежать як і від форми і розміру лопатки, так і від товщини шнура, швидкості руху човна і течії. У морській рибалці для досягнення необхідної глибини застосовують спеціальні пристрої - даунрігери, що дозволяють стежити за зануренням воблера.

Техніка лову на воблери

Більшість воблеров мають власну гру, але найдосвідченіші рибалки ловлять на воблери використовуючи різні техніки і анімацію.

Однією з популярних технік, є Stop & Go. Техніка полягає в тому, що рівномірна проводка супроводжується тривалими паузами. Часто для цієї техніки використовуються воблери з позитивною плавучістю і пауза триває до моменту спливання воблера на поверхню.

Ще одна техніка це твічінг. Спосіб проводки приманки полягає в різких рибок з одночасною підмоткою шнура. Під час ривків, приманка у воді імітує поведінку пораненої рибки, що безумовно провокує щуку на атаку.

Клуб успішних рибалок

Написати відгук
Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.