Ваш кошик пустий!

Ловля ляща влітку

Липень - це вдалий час для лову крупного ляща. Ікромет у цієї риби завершується до кінця червня. Після цього вся риба розбивається на кілька зграй в залежності від розміру. Дрібний лящ їсть все, що може знайти, велика риба шукає найбільш ситну їжу: мальків, черв'яків, ручейників. В окремих водоймах лящі в цю пору року краще споживають мотиля.

Особливості ловля ляща влітку в різних водоймах

Полювати за лящем в середині літа потрібно, враховуючи особливості його поведінки. Потрібно враховувати не тільки переваги риби, а й особливості водойм.


Ловля ляща в озерах

Ловля леща летом

Якщо лящ мешкає в озері, то він поводиться обережно. Однак якщо риболов акуратний і терплячий, він зможе його зловити. Якщо вдається зловити маленького подлещика на зорях, то є сенс шукати рибу побільше.

Великі особини воліють до глибоких місць водойми, однак навіть у самих неглибоких озерах є глибокі ями. Саме таке місця популярні у великих лящів, оскільки у них є можливість вирости до великих розмірів завдяки відмінній кормовій базі. Подобається лящеві і велика кількість у водоймі рослинності. Велика кількість водних рослин сприяє продуктивному нересту. Однак надлишок рослинності негативно позначається на житті великих особин, адже в таких водоймах їм ніде зимувати і нічим дихати в цю пору року.

Прибережна зона озера - улюблене місце проживання лина, карася, дрібної плотви. Лящі тут бувають тільки під час ікромета. Найбільш вдалим місцем лову ляща є верхня бровка ями. Виявити ляща на поливах можна тільки в певні години, коли риба виходить на жирування. Щоб виявити місце годівлі ляща в літню пору року, треба визначати місця скупчення мотилів взимку. Це можливо, якщо рибалка живе недалеко від озера і регулярно буває там в цей час року. Якщо озеро користується популярністю у рибалок або вода в ньому досить тепла, ловити ляща краще в нічний час доби.

Ловля ляща у водосховищах

Часто берега вздовж водосховищ мають схильність заростати рослинами, тому найвдалішими місцями для лову ляща є бровки ям і затопленого русла, мілини, що знаходять на певній відстані від берега. На мілині ляща в літню пору року приманюють колонії дрейссени.

Найбільш вдалим часом для лову ляща в водоймі є ніч. В цей час доби ловити рибу можна тільки з берега. Для лову потрібно вибирати руслових бровки, що знаходять поблизу від берега. Щоб залучити рибу, потрібно заготовити багато прикорму. До складу прикормки повинен входити мотиль, опариш, сухарі або толокно.

Зазвичай для лову ляща використовують традиційне махове вудилище або штекер з укороченим оснащенням. Якщо ж мова йде про лову на далеких дистанціях, то тут не обійтися без фідерного вудилища. У кожної з цих снастей є свої переваги і недоліки.

Ловля леща с човна

Щоб ловити ляща з човна, необхідно розвертати човен бічною стороною до точки лову. При цьому вітер повинен дути в спину. Для встановлення човна слід використовувати два якоря, довжина мотузок повинна перевищувати глибину в 1,5 рази. Краще зупинити свій вибір на плетених кіскою мотузку або парашутної стропи. Щоб успішно замаскувати човен, досить вибрати дистанцію в межах 20-25 метрів.

Для подібного лову краще використовувати найпростішу оснащення. Діаметр волосіні повинен становити 0,18 мм, а поплавок важити не більше 20 грам. Подпасок потрібно розміщувати в 20 сантиметрах від гачка. Гачок з подпаском варто замінити на мормишку, якщо в якості приманки використовується черв'як. Рибалка може підтягувати, відпускати, підсмикувати оснащення.

Написати відгук
Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.